O nás

Kdo jsme?

Web SCICOM zřizuje Techmania Science Center o.p.s., jejíž snahou je rozvíjet zájem o vědu a výzkum ze strany široké veřejnosti a především z řad studentů. Těchto cílů se snaží dosáhnout několika způsoby.

Prvním z nich je prezentace vědy zábavnou formou skrze interaktivní expozice o vědě a výzkumu, které vystavuje.

Druhým způsobem je zapojení v projektech vzdělávacích aktivit a mezinárodních uskupeních, které vědu popularizují a společně pracují na tvorbě terciálního programu vzdělávání.

Třetím způsobem je snaha přinášet informace o dění ve vědě, úspěších vědeckých týmů v Plzeňském kraji a České republice. Jedním z těchto prostředků má být právě web SCICOM, který má ambici se stát prostředkem informační tiskové agentury o výzkumu a vývoji v Plzeňském kraji a České republice.

Proč?

Informovat o dění ve vědě v Plzeňském kraji a České republice si bereme za sobě vlastní, proto jsme zřídili tento web, prostřednictvím kterého chceme upozornit na dění ve vědě v rozličných oblastech. Informace se budou týkat dění na akademických výzkumných pracovištích, firmách či státních výzkumných pracovištích, které působí v Plzeňském kraji.

Články, které na webové SCICOM uvedeme, jsou vytvořeny redakcí, nebo přejaté. Pro čtenáře jsou vždy řádně označeny.

Jak?

V samotném prvopočátku chceme postihovat dění v oblasti výzkumu a vývoje, představovat osobnosti Plzeňského kraje působící ve vědě, na akademické půdě a výzkumných veřejných institucích a firmách. Taktéž si web bere za svůj cíl informovat o právních změnách týkající se výzkumu a celkovém zásadním dění ovlivňující dění výzkumu a vývoje v ČR.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *