LektořiLecturers

Anna Matoušková – lektorka projektu EXLIZ. Vystudovala obor Matematika na Fakultě aplikovaných věd ZČU v Plzni, kde též dokončila doktorské studium a působila jako odborný asistent. Šest let také vyučovala deskriptivní geometrii na SPŠ stavební. Zkušenosti z oblasti komunikace vědy rozvíjí od roku 2008 jako pracovník Techmania Science Center, kde se podílí na vývoji nových expozic, které přibližují fyzikální a matematické zákony široké veřejnosti. Po dobu tří let pracovala v projektu SCICOM – Rozvoj kompetencí pro komunikaci vědy, kde se podílela na vývoji vzdělávacího programu Science Communication a zároveň na lektorské činnosti v oblasti komunikace vědy. Je absolventkou kurzu Science Communication Masterclass na University of the West of England v Bristolu.

???????????????????????????????

Milan Severa – Lektor projektu EXLIZ. Vystudoval Filozofickou fakultu ZČU v Plzni a studuje čtvrtým rokem Právnickou fakultu v Plzni. Absolvoval zahraniční kurz v Colchesteru. Pracovní zkušenosti získal jako referent a lektor informačního centra Evropské unie Europe Direct Plzeň. Pracoval jako projektový manager ve firmě KP projekt s.r.o. a dlouhodobě spolupracoval jako lektor a školitel s Krajským úřadem Jihočeského kraje. V tomto školním roce vede výuku předmětu Ochrana práv seniorů, pod záštitou Ústavu celoživotního vzdělávání, ZČU v Plzni.

foto MS

Hana Královcová – Lektor projektu EXLIZ. Vystudovala Strojní fakultu ZČU v Plzni – obor Průmyslové inženýrství a management. Má za sebou mnohaletou praxi v průmyslových společnostech v oboru managementu kvality, procesní analýzy a logistiky. Při své práci v průmyslovém odvětví se také věnovala implementaci informačního systému. V průběhu své praxe školila zaměstnance společností v rámci svého oboru a spolupracovala s ZČU/FST jako odborný poradce pro studenty (diplomové práce, seminární práce na projektech vykonávaných v praxi).  Kromě jiného se věnuje fotografii.

foto HK

 Markéta Čekanová – Lektor projektu EXLIZ. Tisková mluvčí Techmania Science Center, novinářka, moderátorka a spisovatelka. Vystudovala strojní fakultu ZČU, obor strojírenská technologie. Má za sebou více než dvacetiletou praxi v médiích všech typů a práci v oblasti copywrightingu a public relations. Řadu let se věnuje školení s tematikou prezentačních dovedností, komunikace a styku s médii, sebeprezentace a vystupování.
nová fotka 8 - V

Alena Oudová – Lektor projektu EXLIZ. Vystudovala Provozně ekonomickou fakultu České zemědělské univerzity v Praze – obor Veřejná správa a regionální rozvoj a v současné době je studentkou doktorského studia na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni – obor Etnologie, kdy se v rámci svého studia věnuje výzkumu soft tělesných mutilací subkultur. Má za sebou několikaletou pedagogickou a novinářskou praxi. V rámci své pedagogické praxe působí jako středoškolská učitelka ekonomických předmětů a lektorka kurzů zaměřených na logistiku a finanční gramotnost. Je členkou Syndikátu novinářů a několik let působí jako nezávislá novinářka. Vedle zpravodajství se věnuje publikační činnosti v oblasti ekonomie a logistiky.

foto a

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *